© כל הזכויות שמורות לבעלי האתר: ליאור שנהב. אין להעתיק, לשכפל, לפרסם, לצלם או לעשות שימוש כלשהו בתוכן עמוד זה, ללא אישור מראש בכתב מהנהלת האתר. אין להתייחס למידע באתר כאל עצה רפואית , כתחליף לעצה רפואית או כתחליף להתייעצות עם כל בעל מקצוע אחר. התוספים המתוארים אינם תרופות ואינם תחליף לתרופות. כל העושה במידע זה שימוש על מנת לטפל בעצמו או באדם אחר, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד!
המיטוכונדריה נקראות לעתים קרובות תחנות הכוח של התא, מאחר והמיטוכונדריה מייצרת את רוב האנרגיה בתא. במיטוכונדריה, אבות המזון: פחמימות – גלוקוז, חלבונים  - חומצות אמינו וחומצות שומן מתחמצנים ומומרים ל – ATP. 
 
מיטוכונדריה  - תהליך ההפוך לפוטוסינתזה.
בתהליך הפוטוסינתזה, צמחים משתמשים באנרגיית השמש, פחמן דו חמצני – CO2  מים ומינרלים מהקרקע לשם יצירת מולקולות סוכרים, חומצות אמינו ושומנים – תוצר הלוואי הינו חמצן.
במיטוכונדריה מתרחש התהליך ההפוך, פחמנים אשר פורקו ממולקולות של סוכרים, חומצות אמינו וחומצות שומן, מתפרקים לאנרגיה, תוך יצירת מים ופחמן דו חמצני.
 
 
מבנה המיטוכונדריה
המיטוכונדריה בנויה מדופן כפולה אשר מכילה שתי ממברנות – קרומי תא. הממברנה החיצונית מקיפה באופן מלא את הממברנה הפנימית. בממברנה החיצונית ישנם תעלות אשר מאפשרות מעבר  מולקולות כגון יונים, קבוצות אצטיל וחלבונים קטנים. הממברנה הפנימית בררנית יותר ומאפשרת מעבר מוגבל יותר של מולקולות. בממברנה הפנימית קיימת שרשרת הובלת האלקטרונים חלבונים וייצור אנרגיה  - ATP.   

מושגים

מיטוכונדריה

לפגישת היכרות ללא
התחייבות וללא תשלום