אדנוזין
אדנוזין הינו נוקלאוזיד המתקבל לאחר חיבור מולקולת אדנין עם ריבוז – חד סוכר. אדנוזין משמש חומר מוצא לייצור ATP, ADP ו – AMP, מולקולות המשתתפות בתהליכי שחרור אנרגיה. בנוסף אדנוזין משמש במערכת העצבים כנוירוטרנסמיטר – מעביר עצבי.
 
מולקולות NAD ו- FAD
אדנין מהווה מרכיב במולקולות ניקוטינאמיד אדנין דינוקלאוטיד – NAD, פלאווין אדנין דינוקלאוטיד - FAD.  מולקולות NAD ו – FAD, משמשות כנשאי אלקטרונים ממעגל קרבס לשלב השלישי והאחרון בתהליך הנשימה התאית  - זרחון חמצוני.
 
DNA - RNA
בסיס חנקני ב – DNA ו – RNA, אדנין יוצר צמד עם טימין בסליל  ה – DNA .

© כל הזכויות שמורות לבעלי האתר: ליאור שנהב. אין להעתיק, לשכפל, לפרסם, לצלם או לעשות שימוש כלשהו בתוכן עמוד זה, ללא אישור מראש בכתב מהנהלת האתר. אין להתייחס למידע באתר כאל עצה רפואית , כתחליף לעצה רפואית או כתחליף להתייעצות עם כל בעל מקצוע אחר. התוספים המתוארים אינם תרופות ואינם תחליף לתרופות. כל העושה במידע זה שימוש על מנת לטפל בעצמו או באדם אחר, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד!

מושגים

אדנין - Adenine

לפגישת היכרות ללא
התחייבות וללא תשלום

 
אדנין הינו בסיס חנקני אשר מיוצר בגוף מפורין – חומר מוצא לחומצות גרעין, אלקלואידים  וחומצה אורית. אדנין משמש בגוף האדם לייצור מולקולות המשתתפות בתהליכי ייצור ושחרור אנרגיה, חומצות גרעין – DNA ו – RNA, וכמעביר עצבי במערכת העצבים.