יוני הפוספט מכונים לעיתים קבוצות פוספוריל וממלאים תפקיד חשוב כמרכיב במולקולות כגון DNA, RNA, כחלק מתרכובות משחררות אנרגיה כגון: ATP, ADP, AMP, קריאטין פוספט. זרחון חלבונים – העברת קבוצת פוספט לחלבון, הינה תגובה אשר מפעילה חלבונים רבים ומזרזת תגובות ביולוגיות רבות. 

© כל הזכויות שמורות לבעלי האתר: ליאור שנהב. אין להעתיק, לשכפל, לפרסם, לצלם או לעשות שימוש כלשהו בתוכן עמוד זה, ללא אישור מראש בכתב מהנהלת האתר. אין להתייחס למידע באתר כאל עצה רפואית , כתחליף לעצה רפואית או כתחליף להתייעצות עם כל בעל מקצוע אחר. התוספים המתוארים אינם תרופות ואינם תחליף לתרופות. כל העושה במידע זה שימוש על מנת לטפל בעצמו או באדם אחר, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד!

מושגים

פוספט - Phosphate

לפגישת היכרות ללא
התחייבות וללא תשלום

 
פוספט - phosphate – זרחה   Po4-3, הינו יון אנאורגני – תרכובת אשר אינה מכילה פחמן, המכיל אטום זרחן וארבעה אטומי חמצן. יון הפוספט הינו מלח של החומצה הזרחתית - phosphoric acid, מטענו החשמלי הינו 3-.
 
המושג פוספט אנאורגני מתייחס לנגזרות שונות של פופסט, אשר מהוות מלחים של החומצה הזרחתית - phosphoric acid, ההבדל העיקרי בין תרכובות אלו הינו מספר אטומי המימן הקשורים לאטומי החמצן.