Facebook
כתבות ומאמרים אחרונים באתר

רוכשים מנויים לחדרי כושר אבל מתמידים לפרק זמן קצר? אם קשה לכם להתמיד בביצוע פעילות גופנית, יכול להיות שהמינון ההתחלתי של הפעילות שלכם גבוה מדי. 
אם אתם מרגישים שהמשקל "תקוע" ושדיאטה לבדה אינה הפתרון, פעילות גופנית יכולה לספק את התשובה. שיטת האימונים הקצרים, עשויה לאורך זמן להוביל להוצאה קלורית משמעותית אשר תתרום להרזיה. 
 
כמה עובדות לגבי ירידה במשקל: לשם איבוד קילוגרם אחד ממשקל הגוף אנו צריכים "לשרוף" כ – 7500 – 8000 קק"ל. הפחתה בצריכת הקלוריות יכולה להוביל במשך הזמן לאיבוד משקל. גרעון קלורי של כ – 500 קק"ל ליום, יוביל להפחתה של כחצי קילוגרם לשבוע, גרעון של כ – 1000 קק"ל ליום יוביל להפחתה של קילוגרם אחד בשבוע. 
 
למול ההפחתה בצריכה הקלורית, דהיינו הכנסת הקלוריות, קיימת גם האפשרות להגדיל את ההוצאת הקלורית על ידי פעילות גופנית. נשמע פשוט? שלושה, ארבעה אימונים בשבוע, בני 30 – 40 דקות עשויים לגרום להוצאה קלורית אשר תגרום לירידה במשקל. אך העובדות מצביעות כי רוב האנשים אינם עומדים לאורך זמן ( או לזמן קצר ) בשגרת אימונים שכזו.  
 
 

מטרות קטנות הישגים גדולים                                                     

במקום לבחור בביצוע אימונים אירוביים כגון שיעור ספינינג או ריצה של שעה בפארק, שלוש פעמים בשבוע, בחרו במטרה צנועה יותר, הליכה בקצב מהיר למשך כ – 10 דקות כל יום. תסכימו איתי שזו מטרה אשר קל ליישמה, שהרי היא אינה כרוכה במאמץ גדול ובזמן רב. מחקרים מראים שביצוע פעילות גופנית מבחינת שריפת קלוריות הינו כמו חסכון בבנק. זה לא משנה אם שרפתם, למשל, 500 קק"ל על ידי ביצוע אימון ממושך או ביצוע מספר אימונים קצרים, מבחינת ירידה במשקל ההשפעה על הגוף דומה. אם תלכו 6 פעמים בשבוע במשך 10 דקות, צברתם 60 דקות של הליכה מהירה. כמות זו שווה לשני אימונים של 30 דקות בשבוע שיכול להיות שלא הייתם מבצעים מתוך מחשבה על כך שאין לכם זמן או כתוצאה מחוסר מוטיבציה. 
 
חישוב פשוט: 
אדם במשקל של כ – 80 קילוגרם, שורף בממוצע כ – 80 קק"ל לכל קילומטר של הליכה בתנאי מישור. בביצוע הליכה מהירה במשך 10 דקות במהירות של 6.5  - 7 קמ"ש, יעבור מרחק של כ – 1.1 ק"מ, כלומר "נשרוף" 80 קק"ל. נשמע מעט? 
80 קק"ל כפול 6 אימונים בשבוע מניבים הוצאה קלוריות של כ – 480 קק"ל, נכפיל במספר השבועות בשנה וקיבלנו 24960 קק"ל. 
24960 קק"ל יגרמו להפחתה של כ – 3.3 קילוגרמים ממשקל הגוף בשנה. נכון לא מדובר בירידה מהירה, אבל זהו לא הרווח הגדול בשיטה...
 
 
היכן טמון הרווח הגדול?                                                            

10 דקות זהו הזמן הדרוש לעליה ל"טורים גבוהים", רוב האנשים אשר יצאו להליכה של 10 דקות ימשיכו את ביצוע הפעילות הגופנית. חלק גדול מלקוחותיי מתמיד בביצוע של יותר מ – 30, 40 דקות ואף שעה! חלקם התחילו לשלב מקטעי ריצה באימון ההליכה וחלקם נרשמו למרוץ תל אביב... עכשיו ברור לכם מהו הרווח? כבר לא מדובר ב – 3.3 ק"ל לשנה אלה בירידה משמעותית בהרבה. 
 
 

איך לשמר את המוטיבציה?                                                        

אחד הגורמים העיקריים לאיבוד מוטיבציה היא ההרגשה שאנו לא עומדים במטרות שהצבנו לעצמנו. בדיוק אותה המחשבה ש"שברתי את הדיאטה, אז כבר לא נורא אם אוכל עוד פרוסת עוגה ועוד..." 
זה בדיוק מה שלא רצוי שיקרה לכם אם ברצונכם להצליח. 
 
תחליטו שאתם יוצאים להליכה של 10 דקות בלבד! אם המשכתם את האימון, מה טוב. ואם לא,  לא קרה כלום. שהרי זו הייתה המטרה מלכתחילה. 
 
תחליטו שהמטרה השבועית הינה לבצע 60 דקות של הליכה. אם יש יום בו הלכתם 20 דקות, הרי יש לכם "בבנק הקלוריות" 10 דקות נוספות, אם ביום אחר בשבוע לא יצאתם להליכה, לא נורא. העיקר הוא התמדה לאורך זמן.  
 
 
 
עדות אישית מליה וזאנה:
"בתור מישהי שאף פעם לא הצליחה למצוא זמן לספורט עם שפע של תירוצים: אני חוזרת מאוחר, מתעוררת מוקדם, לא טיפוס של ספורט בבוקר, חם מדי, קר מדי או כל דבר אחר.. התחלתי עם מטרות קטנות. כל יום  10 דקות הליכה.  לאט לאט התחלתי להגיד לעצמי אם כבר התלבשתי ויצאתי מהבית אז נמשוך קצת יותר. כך יצא שכמעט כל פעם שיצאתי ל 10 דקות המשכתי קצת יותר, בהתחלה ממש קצת יותר ועכשיו אני כבר הולכת 3 פעמים בשבוע קצת יותר משעה (וזה רק הולך וגדל) ובשאר הימים עדיין מקפידה על 10 דקות, זה עדיין 10 דקות יותר מ 0." 
 

אז... למה אתם מחכים, צאו להליכה זה בסך הכל רק 10 דקות.
 


מטרות קטנות הישגים גדולים