בעוד שבמקרה של טריגליצריד, לכל שלושת עמדות ההידרוקסיל במולקולת הגליצרול נקשרות חומצות שומן, במבנה מונוגליצרידים חומצת השומן עשויה להיקשר לשתי עמדות 1-Monoglyceride ו - 2-Monoglyceride ובמבנה הדיגליצריד חומצות השומן עשויות להקשר בשתי אפשרויות – 1,2-Diglyceride ו 1,3-Diglyceride.
דיגליצרידים תפקיד ביולוגי                                                   

גליצרוליפידים – Glycoglycerolipid השייכים למשפחת הגליקוליפידים בנויים מדיגליצרידים.
גליצרוליפידים בנויים משייר סוכרי - Sugar Residue, אשר בנוי ממונו, די או טריסכרידים אשר קשורים בקשר גליקוזידי לקבוצת ההידרוקסיל של דיגליצרידים – Diglycerides. מונוגלקטוזיל דיגליצרול -  Monogalacosyl diglycerides  ו - דיגלקטוזיל דיגליצרול -  Digalacosyl diglycerides הינם המרכיבים הגליקוליפידים העיקריים בממברנות של כלורופלסטים ובכל הרקמות הפוטוסינתטיות בצמחים, אצות וחיידקים מסוימים.
בעוד שטריגליצרידים מהווים כ – 95% מכלל השומנים במזון, מונוגליצרידים ודיגליצרידים באופן טבעי מהווים בין 6% - 1 מהשומנים הנמצאים במזונות שונים.
מונוגליצרידים ודיגליצרידים – שימושים בתעשיית המזון            

במונוגליצרידים ודיגליצרידים נעשה שימוש כתוספי מזון, תחת קטגוריית חומרים מתחלבים – Emulsifier ותחת מספר E-471.
 
בלחמים – מתפקדים כמרככים, משפרים נפח ומרקם, מאריכים רעננות הלחם ואת חיי המדף.
בתערובת לעוגות – משפרים את נפח ומרקם העוגה.
במרגרינה – משמשים לייצוב התחליב.
חמאה וממרחים שונים – מייצבים את התחליב, מפחיתים דביקות ומשפרים את הטעם.
קינוחים קרמים ומקציפים – משפרים את אוורור ויציבות הקצף.
בגלידות – משפרים את תחושת השמנתיות, שומרים על מבנה יציב ומקטינים את זמן ההקפאה.
גבינות – עוזרים לקבלת מרקם חלק ואחיד.

© כל הזכויות שמורות לבעלי האתר: ליאור שנהב. אין להעתיק, לשכפל, לפרסם, לצלם או לעשות שימוש כלשהו בתוכן עמוד זה, ללא אישור מראש בכתב מהנהלת האתר. אין להתייחס למידע באתר כאל עצה רפואית , כתחליף לעצה רפואית או כתחליף להתייעצות עם כל בעל מקצוע אחר. התוספים המתוארים אינם תרופות ואינם תחליף לתרופות. כל העושה במידע זה שימוש על מנת לטפל בעצמו או באדם אחר, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד!

מושגים

מונו ודיגליצרידים-Mono and Diglycerides

לפגישת היכרות ללא
התחייבות וללא תשלום

 
מונוגליצרידים – Monoglyceride ודיגליצרידים – Diglyceride הינם תרכובות אורגניות ממשפחת השומנים. מונוגליצרידים, דיגליצרידים וטריגליצרידים שותפים לאותו מבנה בסיסי – מולקולת גליצרול אליה נקשרות חומצות שומן בקשר אסטרי – קשר בין קבוצת הקרבוקסיל  - COOH בחומצת השומן לבין קבוצת הכל – הידרוקסיל - OH.