Facebook
1. מומלץ לא לקנות הביתה אוזני המן וממתקים, הרי זכרו שחג הפורים הוא ממילא חג שאנו מקבלים משלוחי מנות ופוגשים את הממתקים בכל פינה ( ככה תחסכו גם כסף....).

2. הקיץ קרב ובא, וממש לא בא לכם להעלות 2-3 קילו בכמה ימים של חג. הרי כבר התחלתם להתכונן לקיץ, לים ולבגדים הקצרים.. תמשיכו לשמור על עצמכם... ההרגשה של השליטה מעצימה ויוצרת תחושת איזון שהופכת לשגרה יציבה וחזקה.

3. אל תקנו אוזני המן ושאר מתוקים במשקל או באריזות או בחבילות, הרי זה לא מסתכם באחד- שניים, אלא נכון שבלי לשים לב החבילה נגמרת ואז זה גורם לכם לתחושות אשם ולתסכול?! לכן, טיפ אישי וחכם: גשו לאחד מבתי הקפה הטובים שאתם באמת אוהבים תזמינו קפה משובח לצד אוזן המן אחד או שניים עם המלית שאתם הכי אוהבים ותתפנקו לכם על שבחרתם להתענג בכמות מידתית. מה שנקרא: "קלוריות שוות"...

4. תשתדלו לשמור על התפריט שלכם ככל שניתן, אל תפספסו אף ארוחה ובטח שאל תחליפו ארוחה שמכילה את כל אבות המזון והוויטמינים והמינרלים שהגוף שלכם זקוק להם למשהו מתוק, מפוצץ בסוכר/ פחמימה. אתם מכניסים את הגוף שלכם לנפילות סוכר מיותרות ולא נעימות ומרגישים שעובר עליכם יום שהגוף לא רק שאינו אנרגטי וקליל אלא כבד ועייף.

5. קיבלתם משלוח מנות עתיר קלוריות? זו הזדמנות לפנק את כל עובדי החברה שבה אתם עובדים. נכון שמצד אחד זה לא יפה לפתות בקלוריות שמנות ולא בריאות אחרים, אבל לפחות זה לא נכנס רק לגוף של אדם אחד, זה מתחלק בין כמה אנשים. מה שנקרא: מזעור נזקים...

6. אם הוזמנתם לסעודת פורים תבצעו החלפה בין הארוחות, כך שלמשל את הארוחה הבשרית העיקרית תאכלו באותה ארוחה וכך תמנעו מאכילת ארוחה בשרית פעמיים באותו היום.

7. אם בכל זאת קיבלתם אוזני המן שסבתא או הדודה הכינו וקשה לכם להיפרד מהמשלוח המפתה הזה, אולי כדאי שתקפיאו במקרר. ככה לפחות תאכלו כל יום קצת ולא את הכל בבת אחת בפרק זמן קצר, ואחרי תקופה זה כבר פחות אטרקטיבי, כך שביום שאתם "חזקים" תזרקו לפח וככה הרווחם הימנעות מנזק קלורי ובריאותי.

8. תזהרו מגרסאות ה"מיני" של השוקולדים ושאר המתוקים, כמה קטנים – ככה מסוכנים. הם עשויים להיות מפוצצים בקלוריות. תאכלו 1-2 וזהו!

9. להבדיל מהטיפ הקודם, אני כן בעד ממתקים שארוזים באריזות אישיות, בשיטה הזו פותחים ממתק ארוז ואוכלים רק אותו ונמנעים מאכילה בלתי מבוקרת. כך קטן הסיכוי שנאכל הרבה חטיפים בבת אחת.

10. נכון שבפורים "חייב אדם להשתכר" ובארמית ל"התבסם", אך אין הכוונה להשתכר כלוט, אלא להשתכר קלות וזכרו בכל 1 גרם של אלכוהול יש 7 קלוריות. לכן אם כבר שותים אז עדיפה  כוס של יין לבן שהוא בעל כ- 120 קלוריות מאשר שוט קטן של וויסקי שיש בו 180 קלוריות.

טבלת קלוריות במשקאות אלכוהוליים >>>

11. אל תתפתו למבצעים בסופר, כי הרי כל המתוקים האלה נכנסים לבית שלכם, למקרר ולארונות, ולבסוף לגוף שלכם, לא בריא וחבל. לא מקדם אתכם אל עבר שום מטרה חיובית.

12. אם מתחשק לכם הפעם להכין אוזני המן משלכם, מעשה ידיכם, אנו ממליצים על המתכון שלנו. מתכון שהרכיבים שלו לעומת אוזני המן רגילים, בריא יותר ויש לכם שליטה על איכות הרכיבים וכמותם. 

קישור למתכון >>>

13. הכינו רשימה של כל מי שאתם מעוניינים לתת לו משלוח מנות. קנו את הממתקים ושאר החטיפים על פי מספר המשלוחים ודאגו שלא יישארו עודפים. היזהרו: מה שיישאר אתם תאכלו...

14. אל "תיישרו" את העוגות. א. גם גורם לכם לחשוב שב"קושי אכלתם" ואחרי זה תפצו את עצמכם ותאכלו עוד ועוד. ב. אין הנאה ב"גניבה" של מזון. עדיף לשבת במסודר ולאכול פרוסה שלמה ולהתענג עליה.

15. ממליצים בחום להכין משלוחי מנות יצירתיים יותר. אומנם משלוחי המנות המסורתיים אכן טעימים, אבל כדאי לגוון ולייחד את המשלוח שלכם, למשל: סלסלת פירות טרופיים בשילוב עם עוגיות שאפיתם בבית בשימוש מרכיבים כמו טחינה, שיבלות שועל, נבט חיטה, סילאן. 


חג פורים שמח ובריא. 
 
15 טיפים -
איך לעבור על הצד הטוב ביותר את מצוות פורים: משתה, סעודה ומשלוח מנות  ולהצליח לקיים את המצווה העיקרית שמאחדת את שאר המצוות והיא מצוות השמחה....


טיפים לשמירה על המשקל בפורים

לפגישת היכרות ללא
התחייבות וללא תשלום