תגובות ביוכימיות רבות לא היו מתאפשרות ללא NAD, מאחר ו NAD משמש בגוף כמעביר אלקטרונים מריאקציה אנזימטית אחת לריאקציה אנזימטית אחרת, לפיכך ל – NAD שני מצבים, מצב מחומצן – ללא אלקטרון NAD+ ומצב מחוזר – NADH.
 
NAD מיוצר מניאצין. תזונה דלה בניאצין, או בטריפטופאן – חומצה אמינית המשמשת כמקור בגוף לייצר ניאצין, עשויה לגרום לירידה בכמות ה – NAD בגוף האדם. מצב זה אינו בא לידי ביטוי בארצות מפותחות, בהן התזונה לרוב עשירה בחלבון  - מקור לטריפטופאן ובניאצין. 

מושגים

NAD - Nicotinamide adenine dinucleotide

לפגישת היכרות ללא
התחייבות וללא תשלום

 
ניקוטינאמיד אדנין דינוקלאוטיד - Nicotinamide adenine dinucleotide  - NAD, הינו צורת הקו אנזים של ויטמין B3 – ניאצין. NAD בנוי משני נוקלאוטידים, האחד קשור לבסיס אדנין והשני קשור לצורת האמיד של ויטמין B3  - ניאצין אמיד. 
© כל הזכויות שמורות לבעלי האתר: ליאור שנהב. אין להעתיק, לשכפל, לפרסם, לצלם או לעשות שימוש כלשהו בתוכן עמוד זה, ללא אישור מראש בכתב מהנהלת האתר. אין להתייחס למידע באתר כאל עצה רפואית , כתחליף לעצה רפואית או כתחליף להתייעצות עם כל בעל מקצוע אחר. התוספים המתוארים אינם תרופות ואינם תחליף לתרופות. כל העושה במידע זה שימוש על מנת לטפל בעצמו או באדם אחר, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד!