כתבות ומאמרים אחרונים באתר
השמנה הינה בעיה בריאותית משמעותית, המשפיעה על קרוב לשליש מכל המבוגרים. למרות שגנטיקה יכולה לשחק תפקיד בסבירות שאדם ימצא במצב  של עודף משקל, המצב מתרחש כאשר הכמות הקלוריות הנצרכות גדולה מקלוריות הקלוריות שהגוף מוציא לשם תפקוד הגוף ועמידה במשימות היומיומיות. קלוריות עודפות מאוחסנות בצורת שומן בגוף,
ועודף קלוריות לטווח ארוך, בסופו של דבר הופך להשמנת יתר. ביצוע פעילות גופנית על בסיס קבוע ותזונה בריאה הינם דרכים למאבק בעודף משקל.
 


יתרונות של פעילות גופנית סדירה                                         

התעמלות על בסיס קבוע בשילוב  תזונה נכונה, יכולה לעזור להפחית את שומן גוף, כמו גם להגן מפני מחלות כרוניות הקשורות לעודף משקל. 
 
להלן חמישה מהיתרונות  הרבים של פעילות גופנית סדירה.
 

פעילות גופנית מפחיתה את הסיכון למחלות כרונית
ביצוע פעילות גופנית באופן סדיר היא דרך מוכחת להפחתת סיכון למחלות לב ומחלות כרוניות נוספות כגון: מניעה או ניהול לחץ דם גבוה, בעיות שומנים בדם, עליה בליפופרוטאין בצפיפות גבוה (HDL) כולסטרול, הידוע ככולסטרול "הטוב", ומוריד את ליפופרוטאין בצפיפות הנמוכה (LDL), או כולסטרול "רע". שילוב זה מקטין את כמות הפלאק המזיק שיכול להצטבר על דפנות העורקים ולשמור על  זרימת דם זורם חלקה יותר. פעילות גופנית סדירה יכולה גם לסייע במניעת סוכרת מהסוג 2, אוסטיאופורוזיס, וסוגי סרטן מסוים.
 

פעילות גופנית משפרת את מצב הרוח
מרגישים קצת עצבניים? אימון מהיר יכול להוות דרך מצוינת להירגע! ביצוע פעילות גופנית משחררת כימיקלים במוח שלכם שעוזרים בהפחתה של רגשות דיכאון וחרדה וגורמים לכם להרגיש מאושרים ורגועים.
 

פעילות גופנית מסייעת בתהליך הפחתת המשקל
פעילות גופנית אירובית תורמת להוצאה קלוריות גדולה יותר בזמן האימון. בנוסף לפעילות אירובית, אימון התנגדות -  אימון משקולות יכול גם לספק כמה יתרונות לבריאות כללית.  אימוני משקולות יגרמו לכם להיות חזקים יותר ויגרמו לעליה ביחס שריר לשומן, דבר המגדיל את כמות קלוריות שאתם שורפים במנוחה. 
 

פעילות גופנית משפרת את איכות השינה 
מתקשים להירדם? שנת לילה טובה יכולה לשפר את הריכוז והתפוקה לאורך היום, פעילות גופנית עשויה להיות מפתח להשגת שינה טובה יותר ( לא מדובר  בפעילות גופנית עצימה בשעות מאוחרות, לכך עשויה להיות השפעה הפוכה ),  שימו לב, האם ביום בו אתם מבצעים פעילות גופנית, האם אתם נרדמים מהר יותר? האם שנתכם עמוקה יותר? . 
 


פעילות גופנית יכולה להיות מהנה                                         

מחפשים פעילות שכל המשפחה יכולה ליהנות ממנה? פעילות גופנית אינה צריכה להיות מתישה. טיול אופניים או רגלי עם המשפחה, הצטרפו לשיעור ריקוד או כל מסגרת אחרת בה תוכלו לבלות ביחד.   
 
השתכנעתי, איך מתחילים? 
בתחילה תכנית, התדירות ומשך זמן של הפעילות חשובה יותר מהעצמה. למרות שמומלץ לשאוף לארבעה או חמישה ימים בשבוע במשך 30 עד 60 דקות. למי שלא היה פעיל עד  רגע  זה מומלץ להתחיל עם שלושה אימונים קצרים בני  10 דקות עם עליה הדרגתית בהמשך.
 

 
דגשים לפעילות גופנית לבעלי משקל עודף ניכר                     

•  מומלץ לעסוק בפעילות שגורמת ללחץ מינימלי על מפרקים, כגון: הליכה, שחייה או תרגילי מים, ורכיבה על אופניים.
•  התחילו את האימון באופן מתון. בצעו בחמש הדקות הראשונות מאמץ קל כדי לתת הזמן לגוף להסתגל לפעילות.
•  בצעו מאמץ גופני בקצב נוח המאפשרת לכם לדבר ללא קושי רב מדי.
•  שימו דגש בתחילה על עליה במשך הפעילות ורק לאחר מכן ( לאחר שהצלחתם להתמיד באימון ממושך ) על דרגת הקושי של האימון. 
•  האטו בחמש הדקות האחרונות של האימון כדי להקל על חזרה למצב המנוחה של הגוף.
•  סיימו את האימון עם תרגילי מתיחות.
 


אמצעי זהירות                                                                     

•  חשוב לעלות בהדרגה משך ועוצמת התרגילים.
• ריצה יכולה לגרום ללחץ על הברכיים והמפרקים ובדרך אינה מומלצת לבעלי עודף משקל ניכר בגלל הסיכון לפציעה. במקום זאת, מומלץ לבצע להיצמד לפעילויות אירוביות אשר הלחץ על המפרקים בהן קטן, הליכה, שחיה, רכיבה. 
•  אנשים בעלי עודף משקל ניכר צריכים להיות זהירים במיוחד בביצוע פעילות גופנית עצימה בתנאי חום בהתחשב בכך שהם פחות מסוגל להסתגל לשינויי טמפרטורה. לבישת בגדים קלים תאפשר לטוב חילופי חום בזמן הפעילות גופנית.
•  שתייה חשובה מאוד לאנשים בעלי עודף משקל, מכיוון שהם רגישים להתייבשות. הקפידו לשתות נוזלים בתדירות גבוהה לפני, במהלך ולאחר הפעילות גופנית.
•  להאט או לעצור אם אתם חווים חזה כאבים, קוצר נשימה, דפיקות לב, בחילות, כאבים בצוואר או בלסת, או גדול
שרירים או כאבי פרקים.
 


טיפים לשילוב פעילות גופנית בחי היום יום:                            

•  תשתמשו במדרגות ולא במעלית. 
•  תחנו רחוק יותר מהדלת.
•  קח הפסקות הליכה מהעבודה. 
•  רכשו מד צעדים לניטור הפעילות היומית שלכם.
 

 
לרוב האנשים אין סתם זמן  להתאמן, הם מפנים את הזמן! 
הפכו את הפעילות הגופנית לחלק מהחיים שלכם, בכל יום. 
רוצים לרדת במשקל ומתלבטים אם להירשם לחדר הכושר או לקבוצת הליכה? 
מומלץ שתבצעו פעילות גופנית ולא משנה באיזו מסגרת, לבד, עם חברים או כחלק מאימון קבוצתי. 
עבודה, סדר יום לחוץ עם מטלות רבות - אלו לא סיבות לחוסר טיפוח של הנכס היקר לכם ביותר - הגוף שלכם. 
© כל הזכויות שמורות לבעלי האתר: ליאור שנהב. אין להעתיק, לשכפל, לפרסם, לצלם או לעשות שימוש כלשהו בתוכן עמוד זה, ללא אישור מראש בכתב מהנהלת האתר. אין להתייחס למידע באתר כאל עצה רפואית , כתחליף לעצה רפואית או כתחליף להתייעצות עם כל בעל מקצוע אחר. התוספים המתוארים אינם תרופות ואינם תחליף לתרופות. כל העושה במידע זה שימוש על מנת לטפל בעצמו או באדם אחר, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד!

פעילות גופנית ועודף משקל 

כתבות בנושא פעילות גופנית