Facebook
5. עדיף לבחור בסופגניות אשר ממולאות בריבה ולא במילוי שוקולד או קרמים שונים. ריבה מכילה בעיקר סוכר; שוקולד וקרמים מכילים כמות שומן רבה ויותר קלוריות.
 
 6. חוץ מסופגניות, גם לביבות מככבות בחנוכה. אם החלטתם להכין לביבות, מומלץ לשלב במתכון ירקות כגון: קישואים, כרובית, קולרבי וגזר מגורדים או בצל וכמובן לאפות ולא לטגן את הלביבות.  שילוב הירקות יקנה יותר נפח ופחות קלוריות ויעלה את הערך התזונתי של הלביבות – אם כבר, אז שיהיה יותר בריא.
 
7. במידה ואתם מארחים או מוזמנים להדלקת נרות, אל תגיעו רעבים, זהו טיפ כללי לכל אירוע בו יש אוכל מפתה וקינוחים. אי אפשר לחזור על העניין יותר מדי פעמים- תצומו לפני תשמינו אחרי. מה הטעם להימנע מאכילה ואז להישבר ולאכול נפח גדול של מזון מרוכז בקלוריות. סופגנייה סטנדרטית אחת בינונית מכילה כ – 450 קלוריות. אם מדובר בסופגניית בוטיק מטוגנת ומצופה בשלל ציפויים – הרי שמדובר בכמות קלוריות גדולה בהרבה כ – 550  - 600 קלוריות ליחידה.
 
רק לשם ההשוואה – סופגנייה סטנדרטית שווה בערכה הקלורית ל – 150 גר' חזה עוף + 150 גר' פסטה לאחר בישול.
שתי סופגניות – 200 גר' חזה עוף + 200 גר' פסטה לאחר בישול + סלט ירקות + כף טחינה + כף שמן זית.
 
 
8. תיהנו מאווירת החג, ממנהגיו ומאכליו, רק במידה. אם נאכל סופגנייה אחת ביום במשך כל ימי החנוכה נעלה חצי קילו במשקל!!! וזה עוד בלי הלביבות.
 
 
 
סופגניות או לא להיות – לאכול או לא לאכול?

אכלו סופגנייה אחת או שתיים בחג. מומלץ להחליט מראש את זו שאנחנו הכי אוהבים או הכי רוצים לטעום - וליהנות מכל רגע וביס. אפשר גם לגוון טעמים על ידי אכילת חצאי סופגניות שונות וליהנות מטעמים שונים.
עדיף לאכול בצורה מתוכננת ולא להימנע לגמרי. הימנעות יוצרת חסכים = התנפלות על האוכל בשלב מאוחר יותר.
 
פרט לערב בו אתם מארחים, מתארחים או מביאים הביתה סופגניות למשפחה, אל תכניסו סופגניות הביתה. מה שיישאר מהאירוח תחלקו - כשיש סופגניות בבית - אוכלים.
 
תקפידו לשמור בחג על שגרת אכילה ורצף הארוחות הקבוע שלכם. דילוג על ארוחות יזמן כניעה לפיתויים ( לפעמים בתת מודע אנו מזמנים לנו אפשרויות כאלו ).

 
 
 
 
אנו מאחלים לכם חג שמח וטעים, במידה כמובן. 
משנה לשנה חג החנוכה מאתגר יותר, בעיקר בגלל שכלול הסופגנייה הסטנדרטית למין קינוח גורמה בעל שלל ציפויים ואף מרקמים שונים. 
 
ואם גשם הסופגניות שיורד עלינו אינו מספיק, הרי שחג החנוכה מתאפיין בשלל מאכלים מטוגנים. והטיגון, כמו שכולנו יודעים, לא טוב למשקל. מי שזוכר את  הסרטון עם פירוט אנטומי ופיזיולוגי שבו סופגנייה מגיעה אל הקיבה ושואלת לאן ללכת... יש בו מן האמת.
 
עדיין, חנוכה זה חנוכה וכדי שנרגיש את החג, לצד הדלקת הנרות בחנוכייה, שירי החנוכה והסביבונים - אנו נאכל גם מטעמים.        
 
לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם לצמצם את צריכת הקלוריות והשומנים בחג.
 
1. סופגניות אפויות עדיפות על סופגניות מטוגנות. ניתן למצוא סופגניות אפויות גם במאפיות בוטיק, אשר מתהדרות בשלל טעמים ועיצובים. סופגנייה אפויה עשויה להכין כ – 280 קלוריות, לעומת סופגנייה מטוגנת שעשויה להכין כ – 450 – 500 קלוריות. 
 
2. אם החלטתם להכין סופגניות בבית, דווקא טיגון בשמן עמוק ובחום גבוה – בין 185  - 190 מעלות צלזסיוס עדיף על טיגון במחבת – כך ייספג פחות שמן. לטיגון עמוק מומלץ שמן קנולה ואם אתם מכינים מספר רב של סופגניות, מומלץ להחליף את השמן, שכן הטיגון הורס את איכותו.
 
3. כמות הסוכר בבצק משפיעה על ספיגת השמן, כמה שפחות סוכר, ככה ייספג פחות שמן.
 
4. נכון שבחג עדיף לאכול סופגניות קטנות מאשר גדולות, אבל... אם בכל מקרה תאכלו יותר מאחת, כדאי שתדעו שבשתי סופגניות קטנות נספגת כמות שמן אשר גדולה מכמות השמן שנספגת בסופגנייה גדולה. הסיבה, שטח הפנים ( שבא במגע עם השמן ) של שתי סופגניות קטנות גדול יותר מאשר שטח הפנים של סופגנייה גדולה.

אז לפעמים עדיף להיות כנים עם עצמכם  - אם תאכלו שתיים, עדיף מראש אחת!


סופגניות או לא להיות

לפגישת היכרות ללא
התחייבות וללא תשלום