מבנה הניוטרון מורכב משלושה תת חלקיקים בשם קוורק – Quark. להבדיל מאלקטרונים אשר יכולים לעזוב את האטום, ניוטרון אשר עוזב את הגרעין ונמצא כחלקיק חופשי מתפרק לתת חלקיקים, אלקטרון, פרוטון ואנטיניוטרון.
 


איזוטופים                                                                           

גרעין האטום מורכב מפרוטונים ונויטרונים, המספר האטומי מייצג את מספר הפרוטונים והוא אשר קובע את תכונות האטום – ייסוד. שינוי במספר הנויטרונים יגרום למספר צורות של אותו הייסוד, מספר צורות אלו נקראות איזוטופים. 

לדוגמה: למימן יש 3 איזוטופים:
© כל הזכויות שמורות לבעלי האתר: ליאור שנהב. אין להעתיק, לשכפל, לפרסם, לצלם או לעשות שימוש כלשהו בתוכן עמוד זה, ללא אישור מראש בכתב מהנהלת האתר. אין להתייחס למידע באתר כאל עצה רפואית , כתחליף לעצה רפואית או כתחליף להתייעצות עם כל בעל מקצוע אחר. התוספים המתוארים אינם תרופות ואינם תחליף לתרופות. כל העושה במידע זה שימוש על מנת לטפל בעצמו או באדם אחר, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד!

מושגים

ניוטרון - Neutron

לפגישת היכרות ללא
התחייבות וללא תשלום

 
הניוטרון הינו החלקיק תת אטומי ניטרלי. ​מסת הניוטרון הינה 1.67493 * 10-27 ק"ג. מסת הניוטרון מעט גדולה יותר ממסת הפרוטון אולם ניתן לומר כי לפרוטון ולניוטרון מסה שווה. מסת הניוטרון גדולה פי 1839 ממסת האלקטרון. מטענו  של הניוטרון ניטרלי ונהוג לסמנו בסימן no. בכל הייסודות - פרט למימן רגיל, אשר חסר ניוטרון,  הפרוטון והנויטרון מרכיבים את גרעין האטום