© כל הזכויות שמורות לבעלי האתר: ליאור שנהב. אין להעתיק, לשכפל, לפרסם, לצלם או לעשות שימוש כלשהו בתוכן עמוד זה, ללא אישור מראש בכתב מהנהלת האתר. אין להתייחס למידע באתר כאל עצה רפואית , כתחליף לעצה רפואית או כתחליף להתייעצות עם כל בעל מקצוע אחר. התוספים המתוארים אינם תרופות ואינם תחליף לתרופות. כל העושה במידע זה שימוש על מנת לטפל בעצמו או באדם אחר, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד!

מושגים

טמפרטורת הליבה

לפגישת היכרות ללא
התחייבות וללא תשלום

 
טמפרטורת הליבה מכונה גם טמפרטורת הגרעין.
פיזור החום בגוף אינו אחיד, טמפרטורת הגפיים או העור שונה מאשר הטמפרטורה באזורים פנימיים בגוף. טמפרטורת הליבה מתייחסת לטמפרטורת הסביבה הפנימית של הגוף, במרכז הגוף הכולל איברים כמו לב, כליות, מערכת עיכול וכבד.
טמפרטורת הגרעין נשמרת באופן תקין סביב 37.2 – 37.8 מעלות צלזיוס, במידה וחלה עליה או ירידה בטמפרטורה בטווח של 1 – 2 מעלות עשויה לחול פגישה בתפקוד הגוף.
 
בזמן פעילות גופנית בתנאים חמים, עולה טמפרטורת הליבה. הגוף מווסת את טמפרטורת הליבה על ידי הגברת זרימת דם אל העור ועל ידי כך נפתר מעומסי חום.
 
בזמן פעילות בתנאי קור מנסה הגוף לשמר את טמפרטורת הליבה על ידי כיווץ כלי דם בעור, זרימת הדם אל העור פוחתת ואיבוד החום פוחת.