תזונה קלינית -
2013

עדכוני מחקרים

צריכת אנתוציאנין גבוהה קשורה בסיכון מופחת לאוטם שריר לב בקרב נשים צעירות ובגיל העמידה
רקע: לפלבנואידים ואנתוציאנינים ממקורות תזונתיים השפעות פוטנציאליות מועילות על תפקוד תאי האנדותל ( התאים המצפים את הדופן הפנימית של כלי הדם ) במחקרים לטווח קצר, עם זאת, הקשר בין צריכה רגילה וסיכון לאוטם לבבי בנשים אינו ידוע.
 
מטרה: לבחון את הקשר בין צריכת אנתוציאנינים ופלבנואידים שונים לבין הסיכון לאוטם לבבי.
 
שיטות: מעקב אחר 96600 נשים, טווח גילים 25-42 שנים, גיל ממוצע 4.7 ± 36.4 שנים,  ממחקר בריאות האחיות NHS-II . הנשים הוגדרו כבריאות בתחילת המחקר (1989).  צריכת הפלבנואידים חושבה משאלוני צריכת מזון שנאספו בתדירות של 4 שנים ועודכנו למסד הנתונים של משרד החקלאות האמריקני.
 
תוצאות: במהלך 18 שנות מעקב, דווחו 405 מקרים של אוטם לבבי. נצפה קשר הפוך בין צריכה הגבוהה של אנתוציאנינים וסיכון לאוטם לבבי P=0.03 רווח בר סמך של 95% . נלקחה בחשבון היסטוריה של יתר לחץ דם, אשר לא  החלישה  את הקשר באופן משמעותי.  צריכת 3 מנות ומעלה בשבוע של  2 מזונות עשירים באנתוציאנינים,  אוכמניות ותותים, נטתה להיות קשורה לירידה בסיכון לאוטם לבבי בהשוואה לצריכה נמוכה יותר. לא נמצא קשר בין צריכת פלבנואידים לבין הפחתת הסיכון לאוטם לבבי.
 
מסקנות: צריכת שבועית של כ -  20 מ"ג אנתוציאנינים ( אשר קיימת בכמות של 100 גר' תותים טריים או ב 30 גר' אוכמניות מיובשות ) עשויה להפחית את הסיכון לאוטם לבבי בעיקר בנשים צעירות.
 
Aedín Cassidy et al. High Anthocyanin Intake Is Associated With a Reduced Risk of Myocardial Infarction in Young and Middle-Aged Women. Circulation: Journal of the American Heart Association,2013.
לפגישת היכרות ללא
התחייבות וללא תשלום

 
עדכונים בנושא תזונה, תזונת ספורט, פעילות גופנית ואורח חיים בריא.