תוספי תזונה  - 2014

עדכוני מחקרים

ממריץ סינטטי חדש בשם DMBA שעדיין לא נבדק בבני אדם התגלה במספר רב של תוספי תזונה
מחקר חדש שפורסם ב Drug Testing and Analysis מצא בבדיקות שערכו החוקרים ממריץ סינטטי חדש בשם DMBA  ב 12 מתוך 14 תוספי מזון שנבדקו. 

 DMBA -1,3-dimethylbutylamineהינו האנלוג ( מולקולה דומה במבנה ) שלDMAA - 1,3-dimethylamylamine , חומר ממריץ אשר נאסר לשימוש על ידי ה  FDA. במחקר נבדקו כל התוספים המופצים בארצות הברית אשר הכילו שמות של מרכיבים כגון APM Citrate או מרכיבים שונים המשמשים את היצרנים כשם נוסף ל – DMBA. 

במחקר נמצא שריכוז ה – DMBA בתוספים שנבדקו נע בין 120 – 13 מ"ג למנה. בהתייחס להוראות השימו המופיעות על רוב התוספים, פירושו של דבר הוא ששימוש בתוסף יחשוף את המשתמש למינון יומי של DMBA בין 320 – 26 מ"ג ביום. 

DMAA הינו חומר ממריץ אשר נאסר לשימוש בגלל תופעות לואי חמורות, DMAB הינה נגזרת חדשה שהשפעותיה על גוף האדם עדיין לא נחקרו, אך בגלל הדמיון הרב בין המולקולות, עשויות להיות לה תופעות לוואי דומות. 
 

Pieter A. Cohen, John C. Travis, and Bastiaan J. Venhuisc.A synthetic stimulant never tested in humans,1,3-dimethylbutylamine (DMBA), is identified in multiple dietary supplements. Drug Test Analysis 2014
לפגישת היכרות ללא
התחייבות וללא תשלום

 
עדכונים בנושא תזונה, תזונת ספורט, פעילות גופנית ואורח חיים בריא.