תזונה קלינית
-2011

עדכוני מחקרים

אוטם שריר הלב ביחס לכמות הכספית ולכמות חומצות השומן מסוג אומגה – 3 מדגים: ניתוח סיכון למול תועלת על בסיס נתונים בגברים פיניים ושוודים.
רקע: חשיפה למתיל הכספית   (methylmercury) מדגים נמצאה קשורה לסיכון מוגבר לאוטם שריר הלב (MI) בחלק מהמחקרים. יחד עם זאת, צריכת חומצות שומן מסוג אומגה 3  נחשבת כמפחיתת סיכון לאוטם שריר הלב. 
 
מתיל הכספית מורכב מקבוצת מתיל (CH3-) הקשורה ליון כספית Hg , הנוסחה הכימית שלה+ CH3Hg  (נכתב לעתים MeHg +). ריכוז כספית בדגים נתון תלוי מינים של דגים, גיל וגודל הדגים וסוג המים שבו נמצא הדג.באופן כללי, בדגים טורפים כמו דג חרב, כרישים, מינים גדולים יותר של טונה, יש רמות גבוהות יותר של  מתיל הכספית, מאשר בדגים צמחוניים או דגים קטנים יותר, כגון אמנון והרינג. בתוך מין נתון של דגים, בדגים בוגרים וגדולים יותר יש רמות גבוהות יותר של מתיל הכספית מאשר דגים קטנים יותר. 
 
מטרה: מטרת המחקר הנוכחי הייתה לתאר כיצד החשיפה לשני הגורמים, חומצות שומן מסוג אומגה – 3 ומתיל הכספית, קשורה לסיכון ללקות באוטם שריר הלב, באמצעות נתונים מפינלנד ושבדיה.
 
מודל: מחקר פרוספקטיבי, אשר כלל 361 גברים עם אוטם שריר הלב משוודיה, 211 גברים עם אוטם שריר הלב מפינלנד. הסיכון לאוטם שריר הלב הוערך במודל רגרסיה לוגיסטית על ידי מדידת כמות הכספית בשיער ומדידת ריכוזי חומצות שומן מסוג אומגה – 3  EPA ו -  DHA כמשתנים בלתי תלויים.
 
תוצאות: חציון כמות הכספית בשיער היה 0.57 מיקרוגרם / גר' בגברים שוודים ו -  1.32 מיקרוגרם / גר' בגברים  פינלנדים. אחוז חומצות שומן מסוג אומגה  - 3 היה 4.21% ו 3.83% בהתאמה. בניתוח משולב, כמות הכספית בשיער הייתה קשורה לסיכון גבוה יותר לאוטם לבבי  (P = 0.005) וחומצות שומן מסוג אומגה – 3  עם סיכון נמוך יותר לאוטם לבבי (P = 0.011). מהמודל עולה כי אפילו שינוי קטן בצריכת דגים (כלומר, על ידי הגדלת הצריכה של  חומצות השומן מסוג אומגה  - 3  ב -1%) תפחית ב -  7% את הסיכון לאוטם לבבי, למרות עלייה קלה בכמות הצריכה של מתיל  הכספית. עם זאת, נמצא שכמות גדולה של  כספית בשיער הפחיתה באופן משמעותי את ההשפעה המועילה של חומצות שומן מסוג אומגה  - 3 על הסיכון ללקות באוטם שריר הלב. 
 
מסקנות:  חשיפה למתיל כספית נמצאה קשורה לסיכון מוגבר של אוטם שריר הלב ומנגד ריכוזים גבוהים של חומצות שומן מסוג אומגה  - 3  היו קשורים להפחתת הסיכון  לאוטם. לכן, הסיכון לאוטם שריר הלב עשוי להיות מופחת על ידי צריכה של דגים בעלי תכולה גבוהה של חומצות שומן מסוג אומגה  - 3 אשר ריכוז מתיל הכספית בהם נמוך. 
  
Maria Wennberg, Ulf Strömberg, Ingvar A Bergdahl,et al. Myocardial infarction in relation to mercury and fatty acids from fish: a risk-benefit analysis based on pooled Finnish and Swedish data in men. The American Journal of Clinical Nutrition. Dec 29, 2011. 
לפגישת היכרות ללא
התחייבות וללא תשלום

 
עדכונים בנושא תזונה, תזונת ספורט, פעילות גופנית ואורח חיים בריא.